Tüm Seçkiler

Gösterilen Kayıt : 110 Toplam Kayıt : 12

AÜEBF’de Akran Danışmanlarımız Göreve Başladı

AÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılı Güz döneminde öğrencilerini akran danışmanı olarak görevlendirmeye başladı. Akran danışmanlığı, gönüllü öğrencilerimizin almış oldukları eğitim aracılığı ile yaşıtlarına ya da kendilerinden küçük arkadaşlarına yardım etmeleri için tasarlanmış programımızdır. Bu programa Prof. Dr. Serap Nazlı hocamızın koordinatörlüğünde, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Anabilim Dalı programında lisans 3, lisans […]

TOVAK-Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri 2017-Prof. Dr. Fatma Varış Özel Ödülü

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında hazırlanan, “Bir Mehmetçiğe Bir Fidan” isimli projeleri ile TOVAK-Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı-Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri 2017-Prof. Dr. Fatma Varış Özel Ödülü’nü Fakültemize kazandıran proje danışmanı Prof. Dr. Gürcan Gürgen hocamızı ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

Fakültemizden Emekli Olan Öğretim Üyemiz

Fakültemiz Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Prof. Dr. R. Nükhet Demirtaşlı, 17 Kasım 2017 tarihinde Fakültemizden emekli olmuştur. Değerli öğretim üyemize verdiği hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunar, bundan sonraki yaşamında sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

EDUCCON 2017

EDUCCON 2017 Eğitim Konferansı başarıyla gerçekleştirildi. Katılımcılara teşekkür ediyoruz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle MEB ile Yapılan İşbirliği Kapsamındaki Paylaşım Toplantıları

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında Eğitim Fakülteleri ile İşbirliği yapması çerçevesinde farklı illerden mesleki çalışmalarıyla öne çıkan Öğretmenler 23 Kasım 2017 günü Fakültemize bir ziyaret gerçekleştirdiler. Gaziantep, Mardin ve Konya illerimizden gelen Nesibe Gerek, Pervin Göksu Aydın ve Naciye Sarı isimli Öğretmenler Sınıf Eğitimi, Okul […]

24 Kasım Öğretmenler Günü Konferansı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlemiş olduğumuz “Yapabilirsin” başlıklı Konferansımız 22 Kasım 2017 Çarşamba günü  Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM)’inde gerçekleştirildi. Etkinliğin gerçekleştirilmesindeki değerli katkılarından dolayı Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörlüğü’ne, ANGİKAD Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği’ne teşekkür ederiz.