T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programları kapsamında yapılan çağrıya, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı’nda görevli Arş. Gör. Dr. Burcu ÇABUK koordinatörlüğünde başvuru yapan 10 Okul Öncesi Öğretmenliği Programı öğrencisinin “Genç Eğitimcilere Çevre Eğitimi Projesi” (GEÇEP) hayata geçiyor.

Gençlik Projeleri Destek Programı’na Türkiye genelinde toplam 25.500 başvuru yapılmış, 1001’i destek almaya hak kazanmıştır. Kabul edilen projelerden birisi de GEÇEP olmuştur. Bu başarıyı elde eden öğrencilerimiz; Vesile Sena AĞIR, Aysun BAL, Zeynep Müberra CEYHAN, Pınar Belkıs DOĞAN, Sümeyye KALA, Damla KURŞUNCU, Sümeyye ONĞAN, Ezgi SERT, Ozan TOPRAK ve Melek YÜKSEL’dir.

Proje kapsamında fakültemizdeki genç eğitimci adaylarının çevre eğitimi, sıfır atık ve ekolojik okuryazarlık eğitimi alarak çevre bilinçlerinin artırılması ve bu bilinci ileride gelecek nesillere aktarmaları, atık konusunda bilgi sahibi olarak dönüştürülebilen atıkların geri dönüşümünü sağlamaları, su, toprak ve hava kirliliğinin azaltılmasına ve doğal estetiğin sürdürülmesine destek vermeleri amaçlanmıştır. GEÇEP kapsamında yapılacak olan tüm etkinlikler 17.02.2020 ve 17.05.2020 tarihleri arasında hayata geçirilecektir.

Dr. Burcu Çabuk’u ve öğrencilerimizi kutluyor ve proje kapsamında yapılacak etkinliklere katılımınızı bekliyoruz.