2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Haftalık Ders Programı

Akademik takvimde de belirtildiği üzere 11 – 17 Şubat 2019 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ders kaydına açılacaktır. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kapsamında bahar döneminde yer alan “Öğretmenlik Uygulaması” ve “Özel Öğretim Yöntemleri” derslerinde yeni gruplandırmalara gidilmiştir. Yeni gruplandırmalar 1. Grup, 2. Grup, 3. Grup v.d. gibi rakamlarla isimlendirilmiştir.

  • Öğretmenlik Uygulaması dersi alanlara göre 12 gruba, Özel Öğretim Yöntemleri dersi ise 13 gruba ayrılmıştır. OBS’de söz konusu iki dersi seçerken alanınızın bulunduğu grubun dersini tercih etmelisiniz. Aşağıda alanlara göre grupların dağılımı verilmiştir. Özel Öğretim Yöntemlerinde, Türk Dili ve Edebiyatı ile Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri alanı katılımcıları ister 9. Gruptan isterse 13. Gruptan ders tercihi yapabileceklerdir.
  • Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ile Sınıf Yönetimi derslerinde ise güz döneminde yapılmış olan harf gruplarına göre (A, B, C, D, E, F) OBS’de ders tercihleri yapılmalıdır.
  • Seçmeli derslerin içeriklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ders içerikleri incelendikten sonra size uygun ders tercihi yapmanız önerilir.
ALANLARA GÖRE GRUPLARIN DAĞILIMLARI
ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI ÖZEL ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ
Grup Alan Grup Alan
1 Biyoloji 1 Biyoloji
2 Fizik, Kimya 2 Fizik, Kimya
3 Matematik 3 Matematik
4 DKAB 4 DKAB
5 Coğrafya 5 Coğrafya
6 Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca,  İtalyanca, Korece, Rusça 6 Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca,  İtalyanca, Korece, Rusça
7 Felsefe, Psikoloji 7 Felsefe, Psikoloji
8 Tarih 8 Tarih
9 Türk Dili ve Edebiyatı, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri 9 Türk Dili ve Edebiyatı, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri
10 Müzik 10 Müzik
11 Çocuk Gelişimi, Sağlık Hizmetleri 11 Çocuk Gelişimi, Sağlık Hizmetleri
12 Beden Eğitimi 12 Beden Eğitimi
13 Türk Dili ve Edebiyatı, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri

Seçmeli Ders İçerikleri

Haftalık Ders Programı
2019-01-15T09:39:45+03:00
X